Willow Bridge Dragon Fly Estate Shiraz 2022 Western Australia

€89,94 –13 %
Willow Bridge Dragon Fly Estate Shiraz
€89,94 –13 % €77,94 / kartón €12,99 / 1 ks
Skladom (>5 kartón)

Na šťavnatejší a štedrejší Shiraz takmer nenarazíte. Silné temne purpurovo červené víno s okúzľujúcou vôňou čerstvých čučoriedok, malín a černíc. Nádherne dlhý záver plný vanilkových a ovocných chutí. Pekelné víno z Down Under! 

Detailné informácie

Podrobný popis

Na šťavnatejší a štedrejší Shiraz takmer nenarazíte. Silné temne purpurovo červené víno s okúzľujúcou vôňou čerstvých čučoriedok, malín a černíc. Nádherne dlhý záver plný vanilkových a ovocných chutí. Pekelné víno z Down Under! 
 
Ako syn farmára sa Jeff Dewar spolu so svojou ženou Vicky rozhodol rozšíriť si obzory a ísť za svojim snom: vyrábať krásne vína. Po svojej prvej návšteve údolia Ferguson v roku 1996 sa presvedčili o potenciáli oblasti, ktorá mala pred niekoľkými desiatkami rokov len niekoľko malých viníc. O rok neskôr rozšírili svoje prvé vinice na zhruba 100 hektárov viníc ao rok neskôr pridali ďalších 50 hektárov. Vďaka tomu sa Willow Bridge Estate stalo najväčším vinárstvom v oblasti, ktorá bola do tej doby pomerne neznámym regiónom. Ich dôvera vo Fergusonské údolie s vynikajúcimi klimatickými a pôdnymi podmienkami sa ukázala ako oprávnená. Willow Bridge je teraz považovaný za jedno z najlepších vinárstva v oblasti. Päť červených hviezd vinárskeho kritika Jamesa Hallidaya to potvrdzuje. Kritik nestavia svoj úsudok iba na aktuálnej výkonnosti, ale pozerá sa tiež na históriu vinárstva, spôsob výroby vín a kvalitu vín z predchádzajúcich ročníkov. 

S medzinárodnou príťažlivosťou 
 
Strapec Shiraz to nemal v Austrálii vždy jednoduché. Viniča pochádzajúce zo šiestich rezňov privezených na kontinent z údolia Rhôny v devätnástom storočí sa osvedčili v Austrálii. Hrozno sa behom chvíľky rozšírilo zo severu na juh a z východu na západ. Špeciálne hroznové víno si dokáže udržať svoju pozoruhodnú kapacitu v každej oblasti a zároveň absorbovať aspekty prostredia. Vinári ale preceňujú dopyt z domova aj zo zahraničia, čo vedie k prebytku vína. S plánom podporovaným vládou na obmedzenie tohto prebytku boli v 80. rokoch vytiahnuté z krajiny hektáre viniča. V rovnakom čase vzrástla objednávka vín Shiraz z Austrálie a dnes má víno medzinárodný status, predovšetkým vďaka neustálemu zlepšovaniu. Ľudia z Willow Bridge Estate v Západnej Austrálii sú tými progresívnymi vinohradníkmi, ktorí vďaka novým technikám v kombinácii s dlhoročnými znalosťami vedia, ako z hrozna dostať to najlepšie. 

Dodatočné parametre

Kategória: Červené víno
Archivácia: 2027
Druh vína: Suché víno
Chuť: Bohaté & Chutné
Krajina: Austrália
Obsah alkoholu: 14,5%
Odporúčaná teplota podávania: 16-18 °C
Odporúčané servírovanie: Grilované mäso, zverina
Rok: 2022
Typ farby: Červené víno
Vinárska oblasť: Western Australia
Zranie: 10 mesiacov v dubovom sude
sada: /willow-bridge-dragon-fly-estate-shiraz-box/
lahev: /willow-bridge-dragon-fly-estate-shiraz/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: