Nemecké víno

de

Nemecké víno

Pivo a kožené nohavice, väčšinou príde na um každému, kto po prvýkrát navštívi Nemecko. Našťastie pre nás, v Nemecku sa vyrábajú kvalitné vína už od 3. storočia. Z rôznych dôvodov, vrátane pádu rímskej ríše, sa výroba vín v krajine na niekoľko storočí pozastavila. Medzi 11. a 16. storočím bolo vysadený vinič na 300.000 ha viníc. V súčasnej dobe sa v Nemecku ročne vyrobí pozoruhodných 365.000 hektolitrov vína.

Nemecko je jednou z klasických vinárskych krajín. Môže sa pochváliť bohatou vinárskou históriou, tradíciami a výbornou severnou polohou, optimálne chladným podnebím a vlastným druhom vína. Pre nemecké vína je charakteristické použitie "vlastných odrôd", a to predovšetkým Rizlingu. Napriek tomu, že je Nemecko známe ako krajina tichých bielych vín, vyrába taktiež vína červené (až 40% objemu) a šumivé.

#rozdeleni-popisku#

Nemecké víno je klasickým príkladom vína z chladného podnebia. Dôležitá je severná poloha. Čím východnejšie sú vinice položené, tým viac sú vystavené vplyvu kontinentálneho podnebia. Všeobecne povedané, výsledkom sú vína s relatívne nízkym obsahom alkoholu, vysokou kyslosťou a intenzívnou vôňou.