Water Dancer Semillon-Sauvignon Blanc 2023 Western Australia

€77,94 –23 %
Water Dancer Semillon Sauvignon Blanc Australia
€77,94 –23 % €59,94 / kartón €9,99 / 1 ks
Skladom (4 kartón)

Číre biele víno so zelenými odtieňmi, ktoré odhaľujú sviežosť. Najskôr sa objaví vôňa čerstvo nakrájanej limetky, potom karamboly a voňavých byliniek. V ústach svieže citrusy, tropické ovocie, citrónová tráva, egreš a prekvapivý nádych zázvoru. Živé a svieže biele víno plné šťavy a hroznových dobrôt.

Detailné informácie

Podrobný popis

Päť červených hviezdičiek udelil austrálsky vinársky kritik James Halliday austrálskemu vinárstvu Willow Bridge Estate vo Ferguson Valley, z ktorého pochádza toto korenisté biele víno. Je to najvyššie ocenenie, ktoré tento kritik udeľuje, a určite nie nadarmo. Prestížne červené hviezdy dostávajú len tie najlepšie vinárstva, ktoré pravidelne vyrábajú vynikajúce vína. Táto zmes Sémillonu a Sauvignonu Blanc je jednou z nich!

Číre biele víno so zelenými odtieňmi, ktoré odhaľujú sviežosť. Najskôr sa objaví vôňa čerstvo nakrájanej limetky, potom karamboly a voňavých byliniek. V ústach svieže citrusy, tropické ovocie, citrónová tráva, egreš a prekvapivý nádych zázvoru. Živé a svieže biele víno plné šťavy a hroznových dobrôt.

Willow Bridge Estate

Jeff Dewar, syn poľnohospodárov, a jeho manželka Vicky sa rozhodli rozšíriť svoje obzory a splniť si sen: vyrábať vynikajúce vína. Po prvej návšteve údolia Ferguson v roku 1996 sa presvedčili o potenciáli oblasti, ktorá ešte pred niekoľkými desaťročiami mala len niekoľko malých vinohradov. O rok neskôr vysadili prvú vinicu na viac ako 100 hektároch vinohradov a o rok neskôr pridali ďalších 50 hektárov. Tým sa Willow Bridge Estate stalo najväčším vinárstvom v oblasti, ktorá bola dovtedy pomerne neznáma. Ich dôvera v údolie Ferguson s vynikajúcim podnebím a dobrými pôdnymi podmienkami sa ukázala ako správna. Willow Bridge sa v súčasnosti považuje za jedno z najlepších vinárstiev v oblasti. Päť červených

hviezdičiek vínneho kritika Jamesa Hallidaya to len potvrdzuje. Tento kritik vychádza nielen z aktuálnej produkcie, ale skúma aj históriu vinárstva, spôsob výroby vína a kvalitu vín z predchádzajúcich ročníkov. A to je aj podľa Hallidaya opakovane vynikajúce!

Západná Austrália

Ak existuje víno, ktoré odráža typický štýl západnej Austrálie, je to tento korenistý a šťavnatý Sémillon-Sauvignon Blanc. Táto zmes nedávno získala trofej za najlepšiu bielu zmes na výstave vín Geographe, ktorá bola vytvorená s cieľom zachovať a vyzdvihnúť kvalitu vinárskej oblasti. Hoci Sémillon a Sauvignon Blanc pochádzajú z Bordeaux, v posledných desaťročiach sa ukázalo, že sa im najlepšie darí v juhozápadných oblastiach západnej Austrálie. Táto oblasť je preto oficiálnou vinárskou oblasťou Geographe of Geographes Bay.

Oblasť sa delí na tri veľmi odlišné regióny: pobrežnú oblasť, ktorá je silne ovplyvňovaná Indickým oceánom, oblasť Donnybrook s miernym pobrežným podnebím a údolie Ferguson, kde miestne podnebie ovplyvňujú kopce Djarling Range. To vytvára jedinečné podnebie, ktoré je mimoriadne slnečné a suché, ale Indický oceán poskytuje dostatok vlahy a príjemný vánok. O zvyšok sa postará ílovitá pôda. Podnebie a pôda tak prispievajú k výrobe mimoriadne kvalitných vín.

Dodatočné parametre

Kategória: Biele víno
Druh vína: Suché víno
Krajina: Austrália
Obsah alkoholu: 13%
Odroda: Sauvignon blanc, Sémillon
Rok: 2023
Typ farby: Biele víno
Vinárska oblasť: Western Australia
sada: /water-dancer-semillon-sauvignon-blanc-box/
lahev: /water-dancer-semillon-sauvignon-blanc/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: