Water Dancer Cabernet Sauvignon - Merlot 2021 Western Australia

€12,99 –7 %
Water Dancer Cabernet Sauvignon Merlot
€12,99 –7 % €11,99 / ks
Skladom (>5 ks)

Z veľkolepých viníc v kopcoch okolo Ferguson Valley pochádzajú Cabernet Sauvignon a Merlot, ktoré dodávajú vínu Water Dancer nielen krásnu sýtočervenú farbu, ale aj klasické arómy čiernych ríbezlí, černíc a jemne sušených byliniek. Zrenie vo francúzskom dubovom dreve prináša zrelé slivky a nádych čokolády v ústach. Vyvážené víno s jemnými trieslovinami.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prestížne vinárstvo Willow Bridge Estate, kde sa vyrába toto lahodné šťavnaté červené víno, je jedným z najlepších vinárstiev v Austrálii. Nie je preto prekvapením, že vinársky kritik James Halliday udelil vinárstvu päť červených hviezdičiek. Ide o najvyššie dosiahnuteľné skóre, ktoré sa udeľuje len vynikajúcim vinárstvam, ktoré vyrábajú vynikajúce vína s pravidelnosťou ako hodinky. Táto veľkorysá červená zmes Cabernet Sauvignon a Merlot je len jednou z nich.

 

Z veľkolepých viníc v kopcoch okolo Ferguson Valley pochádzajú Cabernet Sauvignon a Merlot, ktoré dodávajú vínu Water Dancer nielen krásnu sýtočervenú farbu, ale aj klasické arómy čiernych ríbezlí, černíc a jemne sušených byliniek. Zrenie vo francúzskom dubovom dreve prináša zrelé slivky a nádych čokolády v ústach. Vyvážené víno s jemnými trieslovinami.

 

Willow Bridge Estate

 

Jeff Dewar, syn poľnohospodárov, a jeho manželka Vicky sa rozhodli rozšíriť svoje obzory a splniť si sen: vyrábať vynikajúce vína. Po prvej návšteve údolia Ferguson v roku 1996 sa presvedčili o potenciáli oblasti, ktorá ešte pred niekoľkými desaťročiami mala len niekoľko malých vinohradov. O rok neskôr vysadili prvú vinicu na viac ako 100 hektároch vinohradov a o rok neskôr pridali ďalších 50 hektárov. Tým sa Willow Bridge Estate stalo najväčším vinárstvom v oblasti, ktorá bola dovtedy pomerne neznáma. Ich dôvera v údolie Ferguson s vynikajúcim podnebím a dobrými pôdnymi podmienkami sa ukázala ako správna. Willow Bridge sa v súčasnosti považuje za jedno z najlepších vinárstiev v oblasti. Päť červených hviezdičiek vínneho kritika Jamesa Hallidaya to len potvrdzuje. Tento kritik vychádza nielen z aktuálnej produkcie, ale skúma aj históriu vinárstva, spôsob výroby vína a kvalitu vín z predchádzajúcich ročníkov. A to je aj podľa Hallidaya opakovane vynikajúce!

 

Náročná odroda

 

O vínach, ako aj o hrozne a vinárstvach sa dá veľa rozprávať. Úžasné príbehy o starých vinohradoch, rodinných tradíciách a špeciálnych metódach vinifikácie. V prípade austrálskeho Merlotu je to trochu inak. Žiadna divoká plavba po mori z Bordeaux na druhý koniec sveta, ale letecky z Kalifornie. Je to zlé? Nie! Pretože čo znamená bohatá história, keď ide vlastne len o jedno: o kvalitu vína. Áno, vinári v Austrálii bojujú s touto modrou odrodou. Merlot neposkytuje automaticky odmenu ako Grenache alebo Shiraz. Hrozno má vysoké nároky na „terroir“ a vyžaduje od vinára dokonalé remeselné spracovanie. Ferguson Valley v západnej Austrálii spĺňa klimatické požiadavky tohto zázraku medzi hroznami. Vinohradníci z Willow Bridge Estate ho rozmaznávajú a vedia, ako naplno využiť potenciál hrozna. Úspech dosiahli aj s Cabernetom Sauvignon, ktorý má menej vokálov. Ak spracovanie nesedí s hroznom, môže vzniknúť staromódny Cabernet Sauvignon. V rukách rodiny Dewar však hrozno dokazuje svoj status ušľachtilej odrody. Najmä keď sa mieša s Merlotom. Spoločne vytvárajú víno, ktoré si zaslúži miesto v zbierke každého milovníka vína.

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Druh vína: Suché víno
Krajina: Austrália
Obsah alkoholu: 13,5%
Odroda v detaile: Merlot, Cabernet Sauvignon,
Rok: 2021
Typ farby: Červené víno
Vinárska oblasť: Western Australia
sada: /water-dancer-cabernet-sauvignon-merlot-box/
lahev: /water-dancer-cabernet-sauvignon-merlot/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: