Vallée d'Or Chenin Blanc Anjou Blanc AOP 2022 Loire

€59,94 –10 %
Vallée d'Or Chenin Blanc Anjou Blanc AOP
€59,94 –10 % €53,94 / kartón €8,99 / 1 ks
Skladom (4 kartón)

Toto dobre koncentrované víno sa v pohári leskne jasnou zelenožltou farbou. Aromatická a všestranná odroda hrozna ponúka sviežu vôňu zeleného jablka a tropického ovocia, ako je ananás a grapefruit. Je v ňom aj ľahká mineralita, charakteristická pre pôdu v údolí Loiry, a kvapka medu. Elegantné, šťavnaté a osviežujúce v ústach vďaka chutiam zeleného jablka, hrušky a citrusov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pozrite sa, ako žiari! Rozľahlá francúzska vinárska oblasť pozdĺž rieky Loiry, je synonymom nádherných sviežich bielych vín. Je tiež rodiskom hrozna Chenin Blanc, ktoré sa tu pestuje už viac ako tisíc rokov a od 80. rokov 20. storočia je veľmi populárna. Prečo? Pretože hrozno sa v správnych rukách môže premeniť na tekuté zlato. A presne to vám ponúkame s týmto intenzívne sviežim a ovocným vínom Vallée d'Or Chenin Blanc. Toto víno si jednoducho vyžaduje morské plody. Vynikajúce!

Toto dobre koncentrované víno sa v pohári leskne jasnou zelenožltou farbou. Aromatická a všestranná odroda hrozna ponúka sviežu vôňu zeleného jablka a tropického ovocia, ako je ananás a grapefruit. Je v ňom aj ľahká mineralita, charakteristická pre pôdu v údolí Loiry, a kvapka medu. Elegantné, šťavnaté a osviežujúce v ústach vďaka chutiam zeleného jablka, hrušky a citrusov. Tóny, ktoré sú navyše krásne prekryté sviežimi minerálmi v ústach. Toto je lákavé údolie Loiry vo všetkých jeho detailoch!

Dodatočné parametre

Kategória: Biele víno
Archivácia: 2025
Druh vína: Suché víno
Chuť: Živé a svieže
Krajina: Francúzsko
Obsah alkoholu: 12,5%
Odporúčaná teplota podávania: 7-10°C
Odporúčané servírovanie: hydina, morské plody, syr
Odroda v detaile: Chenin Blanc
Rok: 2022
Typ farby: Biele víno
Vinárska oblasť: Loire
sada: /vallee-d-or-chenin-blanc-anjou-blanc-aop-box/
lahev: /vallee-d-or-chenin-blanc-anjou-blanc-aop/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: