Sicanelli Nero d'Avola Sicilia DOC 2022 Sicílie

€12,99 –30 %
Sicanelli Nero d'Avola Sicilia DOC
€12,99 –30 % €8,99 / ks
Skladom (>5 ks)

Číre rubínovo červené víno s fialovým nádychom, typickým pre Nero d'Avola. Vo vôni čiernej čerešne, černice a slivky, a ľahká korenitosť. V ústach príchute černíc a čerešní, zvodných stredomorských bylín a jemný náznak moka. Úžasne šťavnaté, mäkké a elegantné víno. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Sicílska ikona so silným charakterom. To je jedinečná odroda Nero d'Avola, hrdina talianskeho ostrova zaliateho slnkom, ktorý produkuje najmä ovocné a veľmi chutné červené vína. A toto elegantné Sicanelli to plne dokazuje. Bohaté na zrelé ovocie a zvodné korenie s lahodnou chuťou moka v pozadí. Zabudnite na výlet na Sicíliu! S pohárom pozoruhodného, ​​moderného a zároveň autentického Sicanelli Nero d´Avola sa okamžite prenesiete na tento krásny ostrov. 
 
 
 
Číre rubínovo červené víno s fialovým nádychom, typickým pre Nero d'Avola. Vo vôni čiernej čerešne, černice a slivky, a ľahká korenitosť. V ústach príchute černíc a čerešní, zvodných stredomorských bylín a jemný náznak moka. Úžasne šťavnaté, mäkké a elegantné víno. 

 

Nero d'Avola, od vedľajšej k hlavnej úlohe 
 
 
 
Sedem mesiacov slnečných lúčov v Menfi na kriedových pláňach juhozápadnej Sicílii má modrá odroda Nero d'Avola tak rada, že ju prakticky nikde inde nenájdete. V skutočnosti je dokonca pomenovaná po sicílskom meste Avola. Nero d'Avola, čo znamená „čierna z Avoly“, je známa aj pod názvom Calabrese. To je odvodené z gréckeho Kalavisi a voľne preložené znamená dobré hrozno. A toto hrozno je naozaj dobré! Výrazne ovocná, intenzívna chuť, ale láskavo jemná, s vôňou a chuťou tmavých čerešní, sliviek, korenistého tónu a teplej korenitosti. Vzhľadom na intenzitu hrozna je prakticky nepredstaviteľné, že Nero d'Avola nemala vždy na ružiach ustlané. Mnoho viníc bolo zlikvidovaných, vďaka európskym dotáciám, aby sa uvoľnil priestor na pestovanie ovocia a zeleniny. Okrem toho mala Nero d'Avola dlhú dobu podpornú úlohu pri červených vínach zo Sicílie. Hrozno sa používalo hlavne na to, aby zmes získala hlbšiu farbu a lepší potenciál starnutia. Našťastie na ostrove došlo v posledných rokoch k pozoruhodným zmenám v pestovaní a výrobe vína. Od vína bez tváre z anonymného vinárstva po vysoko kvalitné a nesmierne obľúbené vína. A to vďaka úsiliu niekoľkých vynikajúcich vinárov, ktorí sa tiež odvážili nechať Nero d'Avola zažiariť sólo. Toto hrozno si to určite zaslúži a vy si zaslúžite dobré víno. Ako je Sicanelli Nero d'Avola Sicília. 

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Druh vína: Suché víno
Chuť: Jemné & Mäkké
Krajina: Taliansko
Obsah alkoholu: 13,5%
Rok: 2022
Typ farby: Červené víno
Vinárska oblasť: Sicílie
sada: /sicanelli-nero-d-avola-sicilia-doc-box/
lahev: /sicanelli-nero-d-avola-sicilia-doc/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: