Niedermann Riesling Classic 2022 Nahe

€9,99 –10 %
Niedermann Riesling Classic
€9,99 –10 % €8,99 / ks
Skladom (>5 ks)

Mladé a osviežujúce biele víno so zvodne jemnou chuťou. Svetlá, zelenožltá farba. Vôňa je svieža, jemná a s množstvom rýnskeho ovocia. Svieža, suchá paleta so šťavnatými a pikantnými dojmami jabĺk a kvetov. Dlhý záver s dojmom čerstvého ovocia a príjemnou sladkosťou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Osviežujúci nemecký rizling

Povesť nemeckých vín zaznamenala v posledných rokoch veľkolepý nárast. Renomované vinárstvo Zimmermann-Graeff je dokonalým príkladom tejto rastúcej výbornej reputácie. Je dôkazom fantastických, vysokokvalitných vín, ktoré je Nemecko schopné vyrábať. Zoznámte sa s ich Rizlingom rýnskym, ktorý je nádherne osviežujúci a ovocný. Vynikajúce víno z vynikajúcej kolekcie Niedermann.

Mladé a osviežujúce biele víno so zvodne jemnou chuťou. Svetlá, zelenožltá farba. Vôňa je svieža, jemná a s množstvom rýnskeho ovocia. Svieža, suchá paleta so šťavnatými a pikantnými dojmami jabĺk a kvetov. Dlhý záver s dojmom čerstvého ovocia a príjemnou sladkosťou.

Weingut Zimmermann-Graeff

V kopcovitom a idylickom regióne Mosel sa vyrábajú krásne, elegantné a čisté vína v úplnej harmónii s prírodou. Rodina Zimmerman-Graeff tu vlastní krásne vinárstvo, ktoré v roku 1886 založili Jacob Zimmerman a John Hubinger. Dnes, po viac ako 125 rokoch, je na čele vinárstva štvrtá generácia a vinárstvo patrí k popredným v regióne. O hrozno vo vinohradoch sa starajú s maximálnou starostlivosťou, veľkou láskou a vášňou. Najkrajšie vinice sa nachádzajú v rôznych regiónoch s dokonalým podnebím. Okrem iného v regiónoch Falcko a Bádensko, kde sa najlepšie vinice tešia mnohým hodinám slnečného svitu a veľmi úrodnej pôde. Z týchto viníc pochádzajú najlepšie vína vrátane rizlingu rýnskeho, rulandského modrého, rulandského bieleho a dornfelderu.

Rizling rýnsky

Rizling rýnsky je jednou z najlepších bielych odrôd na svete. Ide o klasickú a výraznú odrodu, ktorá je v Nemecku mimoriadne obľúbená a o ktorej možno povedať, že reprezentuje nemecké vinárstvo ako žiadna iná. Najlepší Rizling rýnsky sa pestuje v oblasti Falck, odkiaľ pochádza aj nádherný Niedermann Riesling. Hoci je Rizling rýnsky veľmi rozšírený, nie je jednoduché sa oň starať a proces vinifikácie je tiež značne náročný. Hrozno dozrieva pomaly a kladie vysoké nároky na polohu vinohradu. Typický Rizling rýnsky má svetložltú alebo zelenožltú farbu a vôňu broskýň a jabĺk. Chuť sa vyznačuje ovocím a jasnou, sviežou kyselinkou.

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Archivácia: 2025
Druh vína: Suché víno
Chuť: Svieže & Ovocné
Krajina: Nemecko
Obsah alkoholu: 12,5%
Odroda: Riesling
Rok: 2022
Typ farby: Biele víno
Vinárska oblasť: Nahe
sada: /niedermann-riesling-classic-box/
lahev: /niedermann-riesling-classic/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: