Georges Clement Champagne 1er Cru Brut

€50 –38 %
Georges Clement Champagne AC 1er Cru Brut
€50 –38 % €30,99 / ks
Skladom (>5 ks)

Vysoko kvalitné 1er Cru Champagne od známeho Champagne house Georges Clement. Veľmi rafinované šampanské so zlatožltými bublinkami. Vôňa melónu, citrusových plodov a čerstvého hrozna a krásne vyážená pena.
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Vysoko kvalitné 1er Cru Champagne od známeho Champagne house Georges Clement. Veľmi rafinované šampanské so zlatožltými bublinkami. Vôňa melónu, citrusových plodov a čerstvého hrozna a krásne vyážená pena. Vyrobené z Pinot Meunier (25 %), Pinot Noir (55 %) a Chardonnay (20 %). 
 
La Champagne je najsevernejšia vinárska oblasť Francúzska. So svojou chladnou klímou a kriedovou pôdou má ideálne podmienky na výrobu svetovo najznámejšieho šumivého vína le Champagne. Šampanské je vzorom pre všetky šumivé vína. Termín šampanské možno použiť iba v prípade, že víno pochádza z oblasti Champagne. 
 
Šampanské spája vysokú kyslosť s aromatickou sofistikovanosťou a komplexnosťou. Pochádzajú z troch odrôd: Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Obvykle sú zmiešané, s výnimkou Côte des Blancs. V tejto oblasti sa pre vína typu Blanc de Blancs používa iba Chardonnay. 
 
Väčšina šampanských sú zmesi rôznych tichých základných vín z rôznych ročníkov. Výsledkom je, že rok čo rok je možné vyrábať rovnomernú kvalitu. Ročníky alebo Millésimés sa vyrábajú iba z veľmi dobrých zberových rokov. 
 
Georges Clement 
 
Rodinný dom Georges Clement sa nachádza v dedine Mareuil-sur-Aÿ v srdci Champagne a pestuje tri slávne hrozno Champagne: Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Chardonnay dodáva jemnosť a sviežosť, Pinot Noir štruktúru a silu a Pinot Meunier najmä guľatosť a arómu červeného ovocia. Použitie pesticídov vo vinici je minimálne as viničom sa zaobchádza veľmi opatrne. Úroda sa vykonáva výhradne ručne, ako je predpísané v celom regióne Champagne. Pivnice vinárstva sa nachádzajú 20 metrov pod zemou v kriedových útesoch. To je ideálne miesto na pomalé zrenie fliaš. 

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Druh vína: Suché víno
Chuť: Šumivé & Osviežujúce
Krajina: Francúzsko
Obsah alkoholu: 12%
Odporúčaná teplota podávania: 6-8°C
Odporúčané servírovanie: Homár, syry, foie gras
Odroda: Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier
Odroda v detaile: Pinot Meunier (25 %), Pinot Noir (55 %) a Chardonnay (20 %).
Typ farby: Šumivé víno
Uzáver: korok
Vinárska oblasť: Champagne
sada: /georges-clement-champagne-1er-cru-brut-box/
lahev: /georges-clement-champagne-1er-cru-brut/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: