Domaine Gérald Talmard Crémant de Bourgogne

€19,50 –5 %
Domaine Gerald Talmard Cremant de Bourgogne
€19,50 –5 % €18,50 / ks
Skladom (>5 ks)

Farba je vitálna, energická, svetlo žltá. Špičková farba! Jemný buket bohatý na minerály je plný mnohých nuáns ako sú vyzreté ovocie Chardonnay, pražené mandle, brioška a chrumkavá sušienka. Silné, čisté a bohaté chuti s dlhotrvajúcou jemnou penou

Detailné informácie

Podrobný popis

Ročník 2019 bol taký dobrý, že vzniklo aj toto vynikajúce Crémant Millésimé: silné, pevne suché a čisté s dojmami mandlí, briošky a sušienok.

Farba je vitálna, energická, svetlo žltá. Špičková farba! Jemný buket bohatý na minerály je plný mnohých nuáns ako sú vyzreté ovocie Chardonnay, pražené mandle, brioška a chrumkavá sušienka. Silné, čisté a bohaté chuti s dlhotrvajúcou jemnou penou. Vynikajúce, veľmi suché Crémant Millésimé, ktoré nie je v žiadnom prípade horšie ako skvelé šampanské z Côte de Blancs. Zrelo 26 mesiacov na fľaši.

Rodina Talmardov

Láska k vinárstvu sa v rodine Talmardov odovzdáva po generácie. Už v roku 1645 sa rodina starala o vinice okolo obcí Uchizy a Chardonnay. Hrozno predávali družstvám v oblasti Bourgogne až do roku 1975. Vtedy sa bratia Philibert a Paul Talmardovi rozhodli hrozno sami vinifikovať a víno fľašovať pod svojim menom. Rodina vlastní 28 hektárov viníc, rozdelených medzi Uchizy a Chardonnay. V Uchizy pôda obsahuje veľa ílu, zatiaľ čo v Chardonnay viac vápna.

Domaine Gérald Talmard

Hrozno je zbierané ručne a vinárstvo sa snaží optimálne zachovať ovocný a kvetinový charakter hrozna Chardonnay. Chcú pritom vykonávať čo najmenej umelých zásahov: pracujú iba s vlastnými kvasinkami a bez siričitanov petrochemického pôvodu. Toto Crémant de Bourgogne sa vyrába z hrozna z oboch oblastí. Talmardovci sú za svoje úsilie každoročne odmeňovaní pozitívnymi recenziami v medzinárodnej tlači.

Crémant de Bourgogne

Rozdiely medzi slávnym vínom Champagne a Crémant de Bourgogne nie sú príliš veľké. Chuťovo majú oba sekty veľa podobného. Hrozno sa vždy zbiera ručne a je spracovávané tradičnou metódou. Šampanské sa tak smie nazývať iba v prípade, že pochádza z rovnomennej oblasti. Pre Crémant de Bourgogne smú vinári pracovať iba s hroznom z Burgundska, čo znamená Chardonnay, Pinot Noir, Gamay a Aligoté.

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Druh vína: Suché víno
Krajina: Francúzsko
Obsah alkoholu: 11%
sada: /domaine-gerald-talmard-cremant-de-bourgogne-box/
lahev: /domaine-gerald-talmard-cremant-de-bourgogne/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: