Cave Vinicole de Hunawihr Rosacker Riesling Alsace Grand Cru AOC 2022 Alsasko

€20,50 –22 %
Riesling Grand Cru Rosacker
€20,50 –22 % €15,99 / ks
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Žiaden iný rizling nie je tak chutný, ako rizling z Alsaska a žiadne iné víno nevyjadruje kvalitu Cave Vinicole de Hunawihr tak dokonale ako tento Rosacker. Toto Grand Cru je ambasádorom vinárstva. Bohatosť a aromatickosť vína je tu braná veľmi vážne. Charakteristická sviežosť je veľmi výrazná.

 

Rizling z horného regálu za prízemnú cenu. Tak sa nám to páči! Toto intenzívne, slamovo žlté víno so striebornými odleskmi má elegantnú a jemnú vôňu. Najprv sa z pohára šíria svieže vône zeleného jablka, aby neskôr urobili cestu grapefruitu, jemnému kvetinovému parfému a mineralite. Suché, plné a príjemne svieže v ústach. Do popredia sa tlačia citrusy, hrušky a čerstvé broskyne. A záver? Nevie, kedy dosť! Presne tak, ako by to malo byť u dobrého rizlingu z vápenatej pôdy v Alsasku. Toto víno je už teraz plné, no v priebehu niekoľkých rokov sa bude len zlepšovať.

 

Riesling d’Alsace

 

Riesling d'Alsace, kráľovská odroda Alsaska. Jeho domovom je extrémny severovýchod Francúzska na hranici s Nemeckom. Pôda bohatá na vápno dodáva hroznu svieže a ovocné kyselinky, no zároveň jemnosť. Zdá sa, že už rímske spisy z 1. storočia odkazujú na túto odrodu. V každom prípade, je jasné, že sa Rizling rýnsky pestuje v Alsasku od roku 1477, kedy sa vojvoda René van Lotharingen  o tejto odrode vyjadroval obzvlášť pochvalne.

 

Mladý rizling má výraznú sviežosť, v priebehu rokov doplnenú o jemnú vôňu bieleho ovocia, broskyne, kvetov anízu a feniklu, podporenú minerálnosťou. Víno, kvôli ktorému chcete nasadnúť do auta a vydať sa do Alsaska. Skvelý nápad, pokiaľ si chcete vychutnať aj miestnu krásu krajiny. Pokiaľ si však chcete Alsasko užiť z pohodlia domova, neváhajte si u nás objednať toto vynikajúce víno!

 

Ambasador Hunawihru

 

Ten, kto ide po slávnej Route des Vins d'Alsace, prejde okolo Hunawihru, dedinky známej mnohými vinicami, ktorú kedysi bohato zdobili divoké ruže. Odtiaľ pochádza názov série Rosacker (divoká ruža). Hrozno pre tento rizling pochádza z trinástich hektárov viníc, ktoré sa rozprestierajú v nadmorskej výške 260 až 330 metrov na kopcoch severne od Hunawihru. Členovia vinárskej kooperatívy Cave Vinicole de Hunawihr vlastnia viac ako 200 hektárov viníc. Pod drobnohľadom enológa Anthonyho Bondona je hrozno spracované do nádhernej rady kvalitných vín, ktorých ambasádorom nemôže byť nikto iný, než tento rizling.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Druh vína: Suché víno
Chuť: Svieže & Silné
Krajina: Francúzsko
Obsah alkoholu: 13,5%
Odroda: Riesling
Rok: 2022
Typ farby: Biele víno
Vinárska oblasť: Alsasko
sada: /cave-vinicole-de-hunawihr-rosacker-riesling-alsace-grand-cru-aoc-box/
lahev: /cave-vinicole-de-hunawihr-rosacker-riesling-alsace-grand-cru-aoc/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: