Scaranto Governo All'Uso 2020 Toskánsko

€15 –10 %
Scarànto Governo All'Uso Toscano IGT 2020
€15 –10 % €13,50 / ks
Skladom (>5 ks)

Vznešené červené víno z Talianska. Vôňa je plná sladkého cassis, vanilky nasiaknutej čiernymi čerešňami, černicami a náznaku tabaku. Plná a mimoriadne koncentrovaná chuť, ako sa od Governo All'Uso očakáva. Jemná a zvodná, hrejivá a bohatá. Čiastočné zrenie v dubových sudoch poskytuje zamatové taníny a záver s vanilkou a mokou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Všetko sa spája v tomto vznešenom Scarànto Governo All'Uso Toscano IGT od enológa Mattea Bernabeia: vášeň pre víno a nevídané znalosti vína. A to metódou Governo All'Uso Tuscan, ktorá je veľmi podobná spôsobu výroby svetoznámeho Amarone. Pekelné víno s korenistým sladkým ovocím, vanilkou a mokou. Taliansky zvodca a skutočný víťaz s maximálnym počtom 99 bodov od Lucu Maroniho a 100 bodov od Italian Wine Guy. 

 

 

Vznešené červené víno z Talianska. Vôňa je plná sladkého cassis, vanilky nasiaknutej čiernymi čerešňami, černicami a náznaku tabaku. Plná a mimoriadne koncentrovaná chuť, ako sa od Governo All'Uso očakáva. Jemná a zvodná, hrejivá a bohatá. Čiastočné zrenie v dubových sudoch poskytuje zamatové taníny a záver s vanilkou a mokou.

 

Matteo Bernabei, muž stojaci za týmto špeciálnym Scarànt, sa narodil s láskou k čistým talianskym vínam. Je považovaný za jedného z najväčších enológov v Taliansku, pracoval ako nezávislý enológ pre nespočetné množstvo prestížnych talianskych vinárstiev a nikdy sa netajil svojou láskou k jedinému talianskemu hroznu. To mu prinieslo nielen veľký úspech, ale aj prezývku Mister Sangiovese. Hnacím motorom je jeho intenzívna vášeň pre taliansku pôdu a výrobu vína. Jedinečný charakter terroiru je preto počuť vo vínach z jeho ruky. V tomto prípade Toskánsko, domov mnohých svetoznámych vín, ako sú Chianti Classico, Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano a samozrejme Super Tuscan. V superhrdinovi z Toskánska žiari nielen domáca odroda Sangiovese, ale aj medzinárodné odrody. Rovnako ako Merlot, ktorý si nárokuje svoje miesto v tomto Scarànte. A Super Tuscan porušuje ďalšie staré toskánske pravidlo. Pretože víno nie je zverené slovanskému drevu, ale francúzskemu dubu. Nie však skôr, ako hrozno trochu vyschne, aby získalo neuveriteľnú koncentráciu.

 

Povinnosť pre veľkého milovníka červenej

 

Žiadne hrozno nie je v Toskánsku také obľúbené ako Sangiovese. Hrozno môže dodať vínu silné triesloviny. V správnych rukách zaručuje Sangiovese, čo v doslovnom preklade znamená "krv Jupitera", korenisté vína s vôňou čerešní, fíg, ktoré dopĺňajú teplé tmavé tóny tabaku, čokolády a kože. Sangiovese, dominantné hrozno v tomto dokonalom Scarànto Governo All'Uso, dopĺňa francúzske hrozno Merlot. Merlot je klasikou pravého brehu Bordeaux a v špičkových vínach Saint-Émilion a Pomerol poskytuje plné, ovocné a lákavé vína s nádherným charakterom.

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Archivácia: 2027
Druh vína: Suché víno
Chuť: Hladké a okrúhle
italian wine guy: 100 bodov
Krajina: Taliansko
Luca Maroni: 99 bodov
Obsah alkoholu: 13,5%
Odporúčaná teplota podávania: 16-18 °C
Odroda: Merlot, Sangiovese
Rok: 2020
Typ farby: Červené víno
Uzáver: korok
Vinárska oblasť: Toskánsko
Zranie: 6 mesiacov v dubovom sude
sada: /scaranto-governo-all-uso-box/
lahev: /scaranto-governo-all-uso/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: