San Tanaro Langhe DOC Nebbiolo Piemont

Zlato
€13,99 –21 %
San Tanaro Langhe DOC Nebbiolo
€13,99 –21 % €10,99 / ks
Skladom (>5 ks)

Číre, granátové červené víno, ktoré je rovnako ako skutočné Barolo vyrobené z odrody Nebbiolo. Nos je teda rozmaznaný nádhernou arómou červeného ovocia, ako sú čerešne a jahody a jemné zemité tóny, ktoré pripomínajú prechádzku lesom. Silná chuť a úžasne dlhý povrch. Užite si víno teraz alebo uchovajte aj niekoľko rokov. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Toto víno, ktoré sme našli v Langhe v srdci talianskej vinárskej oblasti Piemonte, je tiež označované ako „malé Barolo“. Toto pravé talianske víno môže mať nízku cenu, ale vysokú kvaltu. Dôkazom toho je zlatá medaila, ktorú tento San Tanaro Nebbiolo dostal od Gilbert & Gaillard. Víno plné červeného ovocia zaliateho slnkom na pozadí cédra a tabaku. Ideálne víno pre tých, ktorí si chcú vychutnať skvelé talianske vína, ale nechcú platiť vysokú cenu. 
 
 
 
Robustné a zvodné „malé Barolo“ 
 
Číre, granátové červené víno, ktoré je rovnako ako skutočné Barolo vyrobené z odrody Nebbiolo. Nos je teda rozmaznaný nádhernou arómou červeného ovocia, ako sú čerešne a jahody a jemné zemité tóny, ktoré pripomínajú prechádzku lesom. Silná chuť a úžasne dlhý povrch. Užite si víno teraz alebo uchovajte aj niekoľko rokov. 

 

Nebbiolo 
 
 
 
Je považovaný za jeden z najlepších hrozna na svete, slávu musí zdieľať s Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir a Syrah. Nebbiolo je však vrtošivý strapec s vysokými nárokmi na umiestnenie. Dobre odvodnená pôda musí obsahovať vápenec, íl a hnojivá a umiestnenie vinice na juh až juhozápad - s mnohými hodinami slnečného svitu - v najvyššom bode kopca. Súčasne je strapec zvlášť citlivý na mráz, dozrieva neskoro a nenávidí jesenné počasie. Hrozno potom môže byť premenené na nádherné, takmer portské víno so vznešenou sladkosťou lemovanou vkusnými tónmi korenia, teplých zemitých tónov, dreva a tabaku. A to všetko zabalené do autentického talianskeho vína s prítomnými tanínmi. 
 
 
 
Cisár medzi talianskym hroznom 
 
Nebbiolo, tiež známe ako cisár medzi talianskym hroznom, je faktorom úspechu veľkých vín, akými sú Barolo a Barbaresco. V týchto vínach je dokonca jedinou povolenou odrodou. Nebbiolo pochádza z piedmontských kopcov v Albe a Langhe. Druhou a jednou z najzdnámejších oblastí je potom Piemonte, ktoré sa nachádza juhozápadne od rieky Tonaro, od ktorej tot víno získava svoj názov. Región je známy svojimi zvlnenými kopcami, hľuzovkami a samozrejme skvelými vínami. Malebné dediny sú orámované mnohými hektármi viníc, ktoré sú zahalené rannou hmlou od rieky Tonaro. Rieka poskytuje nielen fenomenálne výhľady, ale aj ideálnu živnú pôdu pre hrozno vysadené na stráňach pozdĺž brehov. Vďaka krásnej a rozmanitej krajine sa Langhe nazýva tiež "Toskánsko severu". Langhe je prinajmenšom rovnako krásne ako Toskánsko, ale zatiaľ neobjavené širokou verejnosťou. Turistika je tu zameraná predovšetkým na gastronomické zážitky a je to miesto pre milovníkov piemontskej kuchyne a samozrejme vína ako Barolo a Barbaresco. Skvelé vína vyrobené z miestnej pýchy – hrozna Nebbiolo, ktoré svoju najlepšiu stránku ukazujú práve v tomto San Tanare. Pôsobivá vôňa a hodvábne hladká chuť. Navyše príjemné aj pre Vašu peňaženku. 

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Druh vína: Suché víno
Krajina: Taliansko
Obsah alkoholu: 13,5%
Odroda: Nebbiolo
Rok: 2020
Typ farby: Červené víno
Vinárska oblasť: Piemont
Zlatá medaila: Gilbert & Guilard
sada: /san-tanaro-langhe-doc-nebbiolo-box/
lahev: /san-tanaro-langhe-doc-nebbiolo/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: