San Silvano Sangiovese 2021 Apulie

€9,99 –37 %
San Silvano Sangiovese 2021
€9,99 –37 % €6,25 / ks
Skladom (1 ks)

Rubínovo červené víno s fialovo zafarbeným okrajom a jemnou vôňou čerešní, typickou pre hrozno Sangiovese a dotykom fialiek. Mierne korenisté vo vôni a na podnebí, kde dominuje červené ovocie, ako sú čerešne, jemne doplnené nádychom kože. Úžasne šťavnaté, ovocné a nekomplikované víno.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vinári z Castellani dokazujú, že slávnej toskánskej odrode sa veľmi dobre darí aj v Apúlii. V tomto San Silvane je Sangiovese, so svojími výdatnými čerešňovými tónmi, podporený Merlotom. Hrsť hrozna Lambrusco, ktoré sa pridáva do svetovo preslávených talianskych šumivých vín, je len akousi čerešničkou na torte tohto príjemného vína!

 

Rubínovo červené víno s fialovo zafarbeným okrajom a jemnou vôňou čerešní, typickou pre hrozno Sangiovese a dotykom fialiek. Mierne korenisté vo vôni a na podnebí, kde dominuje červené ovocie, ako sú čerešne, jemne doplnené nádychom kože. Úžasne šťavnaté, ovocné a nekomplikované víno.

 

Sangiovese

 

Sangiovese je talianska modrá odroda, ktorá je veľmi dobre zastúpená v apelácii Chianti. Až na sedemdesiatich až osemdesiatich percentách viníc je vysadených Sangiovese. Táto odroda má prekvapivú históriu. Pochádza z kríženia odrôd Ciliegiolo a Calabrese di Monte Nuovo. Calabrese nepochádza z Toskánska, no narodilo sa v kopcoch západne od Neapolu, čo je veľmi výnimočné, nakoľko existuje len niekoľko odrôd, ktoré majú svoj pôvod v tejto sopečnej pôde. Odroda Sangiovese je obzvlášť citlivá na klimatické podmienky a pôdu. To, aké víno nakoniec vznikne teda úplne závisí na týchto podmienkach. Vína Sangiovese sú poddajné, aromatické a ovocné, väčšinou veľmi kvalitné. Mladé vína obsahujú veľa ovocia, majú vysokú kyslosť a primerané množstvo trieslovín. Pokiaľ sa vinár rozhodne pre zrenie na dreve, víno získava šťavnaté nuansy karamelu, kandizovaného ovocia a zemitosti s dymovými tónmi. Sangiovese je vhodné aj do zmesí. Predovšetkým zmes s Cabernetom Sauvignon, Canaiolom a Mamolom produkuje veľmi dobré vína. Typické Sangiovese má korenistú vôňu timiánu, čerešnú, fialiek a čerstvých rajčín.

 

Vinári z Castellani

 

Vinárstvo Castellani bolo oficiálne založené v Montecalvoli na konci 19. Storočia. Vtedy sa vinár Alfred Castellani rozhodol začať s fľaškovaním a predajom svojho vína, i keď sa víno v rodine vyrábalo už dávno pred tým. Alfédov syn Duilio pomáhal spolu so svojím bratom Mariom s výrobou vína a vinárstvo si rýchlo získalo rešpekt. Víno sa následne začalo stáčať do typických prútených fliaš. O mnoho rokov neskôr sa Duiliov synovec Roberto stal brilantným novinárom deníku “Il Giornale del mattino” vydávaného spoločnosťou a aj on prispel k rastu rodinného podniku. Rodina Castellani je aj dnes stále v čele rodinného podniku a pokračuje vo výrobe tých najlepších vín Talianska.

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Archivace: 2025
Druh vína: Suché víno
Chuť: Hladké & ovocné
Krajina: Taliansko
Obsah alkoholu: 13%
Odroda v detaile: Sangiovese (86%), Montepulciano (14%)
Rok: 2021
Typ farby: Červené víno
Vinárska oblasť: Apulie
sada: /san-silvano-sangiovese-box/
lahev: /san-silvano-sangiovese/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: