San Silvano Inzolia 2021 Sicílie

€7,99 –25 %
San Silvano Inzolia Terre Siciliane IGT
€7,99 –25 % €5,99 / ks
Skladom (1 ks)

Jasná slamovožltá farba so zelenými odtieňmi. Intenzívna a svieža vôňa s príjemnými dojmami citrusov, grapefruitu, broskyne a mandlí. Šťavnaté a svieže v ústach s maslovou jemnou chuťou. Dlhý záver je intenzívne ovocný a zvodný.

Detailné informácie

Podrobný popis

Špeciálna Inzolia zo Sicílie

Rodina Castellani je známa tým, že na svetlo sveta vynáša odrody, o ktorých nikto veľa nepočul. Napríklad typická sicílska odroda Inzolia, ktorá sa na ostrove pestuje od 17. storočia. Vinohradníci považujú Inzoliu za najlepšiu bielu odrodu Sicílie vďaka jej kvetinovým a ovocným vôňam. A ak víno obsahuje orieškovú príchuť, máme čo dočinenia s jedným z najlepších vín. Všetky tieto ingrediencie sú prítomné v tomto víne San Silvano, ktoré ponúka fantastickú príležitosť spoznať to najlepšie z tejto špeciálnej talianskej bielej odrody.

Jasná slamovožltá farba so zelenými odtieňmi. Intenzívna a svieža vôňa s príjemnými dojmami citrusov, grapefruitu, broskyne a mandlí. Šťavnaté a svieže v ústach s maslovou jemnou chuťou. Dlhý záver je intenzívne ovocný a zvodný.

Krásne mladé víno.

Vinárstvo Castellani

Vinárstvo Castellani bolo oficiálne založené v Montecalvoli koncom 19. storočia. Vtedy sa vinár Alfred Castellani rozhodol začať fľaškovať a predávať svoje víno, avšak víno sa v rodine vyrábalo už dávno predtým. Alfredov syn Duilio pomáhal s výrobou vína spolu so svojím bratom Mariom a vinárstvo si čoskoro získalo väčší rešpekt. Víno sa potom plnilo do typických prútených fliaš. O mnoho rokov neskôr sa Duiliov synovec Roberto stal vynikajúcim novinárom podnikových novín "Il Giornale del Mattino" a aj on prispel k rozvoju rodinného podniku. Dnes je rodina Castellani stále na čele rodinného podniku a naďalej vyrába najlepšie vína v Taliansku.

Inzolia

Inzolia je typická talianska biela odroda hrozna, ktorá pochádza zo slnečnej Sicílie. V súčasnosti môžete nájsť veľmi malé vinice s touto odrodou aj v Toskánsku. Inzolia je jednou z vychádzajúcich hviezd Talianska, hoci ešte nie je veľmi známa, je už veľmi obľúbená. Predtým sa táto odroda používala len na výrobu vína Marsala, ale v súčasnosti je dobrým partnerom pre suché zmesi bielych vín. Krátky čas sa používal aj na výrobu vína cépage. Hoci Inzolia nie je jednoduchá odroda, čoraz viac vinárov sa jej venuje. Z jej hrozna sa často nevyrábajú vzrušujúce jednoodrodové vína. Ak sa to však vinárovi podarí, môže vzniknúť prekvapivé víno s kvetinovou, ovocnou a orechovou arómou.

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Druh vína: Suché víno
Chuť: Robustné & Silné
Krajina: Taliansko
Obsah alkoholu: 12,5%
Rok: 2021
Typ farby: Biele víno
Vinárska oblasť: Sicílie
sada: /san-silvano-inzolia-box/
lahev: /san-silvano-inzolia/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: