Retro Copertino DOC Riserva 2017 Apulia

€12,99 –23 %
Retrò Copertino DOC Riserva
€12,99 –23 % €9,99 / ks
Skladom (2 ks)

Sýto tmavo červené víno, vyrobené tak, aby si podmanilo vaše srdce. Stavíme sa, že sa mu to podarí vďaka vôňam sladkého lesného ovocia orámovaného hrejivými stredomorskými bylinkami, bohatým nádychom kakaa a kokosu. Veľkorysá, hladká a zamatová chuť. Sladké čerešne, tmavé slivky a hrsť jahôd dodávajú tomuto hrdinovi z podpätku talianskej čižmy príťažlivú a sviežu živosť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Veľkolepé! Vinársky kritik Luca Maroni siahol hlboko do vrecka a tohto zmyselného a zamatovo krásneho Taliana ocenil 96 z maximálneho počtu 99 bodov. Zaslúžene, pretože toto červené víno z podpätku talianskej topánky je lahodné. Plné sladkého lesného ovocia, ochutené stredomorskými bylinkami a dokonale zakončené vanilkou a drevitými tónmi. Veľkorysé a zamatovo hebké. Špičkové víno zrejúce na dreve z malej vinárskej oblasti Copertino.

Sýto tmavo červené víno, vyrobené tak, aby si podmanilo vaše srdce. Stavíme sa, že sa mu to podarí vďaka vôňam sladkého lesného ovocia orámovaného hrejivými stredomorskými bylinkami, bohatým nádychom kakaa a kokosu. Veľkorysá, hladká a zamatová chuť. Sladké čerešne, tmavé slivky a hrsť jahôd dodávajú tomuto hrdinovi z podpätku talianskej čižmy príťažlivú a sviežu živosť. Tóny vanilky a cédra, získané počas dvoch rokov zrenia v dubových sudoch, dodávajú nebývalú bohatosť. Aká je koncovka tohoto vína? Jednoducho nekonečná.

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Archivace: 2025
doba zrenia: 2 roky
Druh vína: Suché víno
Chuť: Hladké a okrúhle
Krajina: Taliansko
Luca Maroni: 95
Obsah alkoholu: 14%
Odporúčaná teplota podávania: 18-20°C
Odporúčané servírovanie: Hydinové mäso, bažant, pečené mäso, syry
Odroda: Negroamaro
Rok: 2017
Typ farby: Červené víno
Uzáver: korok
Vinárska oblasť: Apulia
sada: /retro-copertino-doc-riserva-box/
lahev: /retro-copertino-doc-riserva/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: