Ochutnávkový balíček "Maremma Toscana"

€107,94 –36 %
TP2x
€107,94 –36 % €69 / kartón €11,50 / 1 ks
Skladom (>5 kartón)

3x Maremma Toscana Bianco PRIMA VIOLA

3x Maremma Toscana DOC "Pittoresco"

Detailné informácie

Podrobný popis

Maremma Toscana Bianco PRIMA VIOLA

"Prima Viola" od Podere La Pace je veľmi vydarenou kombináciou Chardonnay a Viognier; dozrievalo čiastočne v betónových nádržiach a čiastočne v dubových sudoch. Očarujúce biele víno s veľkou vyváženosťou, ležérnosťou a plnou a krásnou chuťou na podnebí.

Maremma Toscana DOC "Pittoresco"

Pittoresco sa zrodilo zo zmesi všetkých štyroch modrých odrôd pestovaných vo vinici s prevahou Cabernet Sauvignon. Okamžite upúta pozornosť svojimi výraznými sýtymi odtieňmi rubínovej červenej. Vôňa primerane vyjadruje dokonalé dozrievanie hrozna s tónmi zrelého červeného ovocia. Dvanásť mesiacov, ktoré polovica hrozna strávi zrením na francúzskom dubovom dreve, dodáva vínu komplexnosť a štruktúru, ktorá plynulo zahaľuje aromatický buket. Chuť je zahalená eleganciou a sviežosťou miešaných odrôd. Ich charakteristické hodvábne triesloviny dopĺňajú dúšok, ktorý je príjemný a dlhotrvajúci.

Vinárstvo Podere La Pace

V roku 1934 sa Gino Maggioni, Simonov starý otec, usadil so svojou rodinou na ligúrskom vidieku neďaleko mesta Imperia, kde založil koncept La Pace. Gino bol v 20. a 30. rokoch 20. storočia medzinárodne uznávaným architektom a dizajnérom a v tom čase vlastnil nábytkárske štúdio v Miláne. V roku 1936 Gino navrhol prvé logo La Pace, ktoré sa neskôr stalo symbolom obnovy a tvorby. V roku 2007 Silvano Maggioni a Marianita Valdinoci, Simonovi rodičia, objavujú pozemok, na ktorom je postavené Podere La Pace. Tretia generácia, Simone Maggioni, prináša koncept La Pace do Toskánska a zakladá vinárstvo, čím rozširuje tradíciu podnikania a výskumu.

Vinohrad La Pace je objavom aj výtvorom. Sedemhektárový pozemok, na ktorom sa nachádza, bol kúpený v roku 2007 a nachádza sa na Colline Metallifere v Massa Marittima a pred nádherným zálivom Follonica. Dary tohto prírodného bohatstva a historické a kultúrne dedičstvo regiónu inšpirovali pestovanie odrôd medzinárodného kalibru, ktoré prekračujú hranice a konvencie: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot, Chardonnay a Viognier. Vyrába sa len obmedzený počet fliaš a všetky vína sú certifikované ako ekologické.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Ochutnávkový balíček
Druh vína: Suché víno
Krajina: Taliansko
Typ farby: Ochutnávkový balíček

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: