Mount Penrice Chardonnay 2021 Juhovýchodná Austrália

€7,99 –25 %
Mount Penrice Chardonnay
€7,99 –25 % €5,99 / ks
Skladom (>5 ks)

Má bledožltú farbu, sviežu vôňu s tónmi žltého jablka, pomaranča a jemného masla. Bohatá chuť s dojmom manga, melónu, broskyne, pomaranča a marmelády. Plné telo s veľkou hĺbkou a bohatou, jemnou chuťou, s vyváženým dubom a pretrvávajúcou ovocnosťou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Každý rok sa pre vína Mount Penrice vyberá len to najlepšie hrozno. Vyberajú sa pre svoju ovocnú intenzitu, definíciu štýlu a čistú kvalitu. Výsledkom je toto nádherné Chardonnay zo srdca juhovýchodnej Austrálie. V Mount Penrice idú s dobou a na výrobu vysokokvalitných vín používajú najmodernejšie nádrže a vinárske zariadenia. Výsledkom je toto fantastické Chardonnay plné tropického ovocia a nádherne bohatej a maslovej chuti.

Má bledožltú farbu, sviežu vôňu s tónmi žltého jablka, pomaranča a jemného masla. Bohatá chuť s dojmom manga, melónu, broskyne, pomaranča a marmelády. Plné telo s veľkou hĺbkou a bohatou, jemnou chuťou, s vyváženým dubom a pretrvávajúcou ovocnosťou.

Už v roku 1965 bolo zozbierané prvé hrozno z ich vlastnej vinice na Mount Penrice. Vinohrad sa nachádza na vápencovom pobreží, vo vinárskej oblasti južne od Adelaide v juhozápadnej Austrálii. Rafinované vína z vápencového pobrežia majú svieži charakter s výraznými ovocnými vlastnosťami a jemnou štruktúrou. Tento región sa rozvíja vďaka úrodnej pôde, dostatku vody a vynikajúcim podmienkam na pestovanie, ktoré výrazne ovplyvňuje chladný morský vánok, ktorý zmierňuje slnečný žár. Ide o rozmanitú oblasť s pomerne chladným podnebím a niekoľkými podoblasťami. To je optimálne pre vína len z jedného druhu hrozna.

Austrália

Austrálske vína sú známe svojím ovocným charakterom. Okrem toho majú austrálske vína koncentrovanú farbu a chuť. Vďaka použitiu najnovších techník majú tieto vína trvalo vysokú kvalitu. Vína majú príjemnú pružnosť, vďaka ktorej sa rýchlo pijú. Juhovýchodná Austrália je jednou z najobľúbenejších vinárskych oblastí v Austrálii. Niet divu, že sa tak rýchlo rozrastá, pretože rozsiahly výskum ukázal, že práve tu sú ideálne podmienky na pestovanie kvalitného hrozna.

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Archivácia: 2024
Druh vína: Suché víno
Chuť: Živé a svieže
Krajina: Austrália
Obsah alkoholu: 13,5%
Odporúčaná teplota podávania: 12°C
Odporúčané servírovanie: Hydina, morské plody, syry
Odroda: Chardonnay
Rok: 2021
Typ farby: Biele víno
Uzáver: skrutkovací
Vinárska oblasť: Juhovýchodná Austrália
sada: /mount-penrice-chardonnay-box/
lahev: /mount-penrice-chardonnay/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: