Doprava ZADARMO nad 40 EUR
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0,00 €
MER Méditerranée IGP Rosé

Popis vína

  • Odporúčané servírovanie Grilované pokrmy, tuniak, grilovaná zelenina, orechy
  • Odroda Syrah, Cinsault, Grenache
  • Obsah alkoholu 12.5%
  • Uzáver Korok
  • Doporučená teplota servírovania 9-10 °C
  • Ročník 2019
  • Typ vína Suché víno
  • Chuť Hladká & ovocná
  • Zem pôvodu Francúzsko
  • Druh vína Ružové víno
Ospravedlňujeme sa, ale k tomuto regiónu nie sú priradené súradnice.

Mohlo by Vás tiež zaujímať

2019

MER Méditerranée IGP Rosé

Najlepšie ružové? To pochádza samozrejme z juhu Francúzska, kde Grenache, Syrah a Cinsault dozrievajú do úplnej dokonalosti. Výsledkom je toto špičkové letné víno, ktoré krásne kĺže po podnebí a má priateľskú svetloružovú farbu. Krištáľovo čisté, bezchybné, s frivolnou sviežosťou toho najkrajšieho letného ovocia, ktoré ponúka juh Francúzska. S týmto mladistvým, no stále elegantným MER Méditerranée IGP Rosé, sa ocitnete na slnkom zaliatej terase medzi levanduľovými poľami na teplom juhovýchode Francúzska. Santé!

 

Vďaka jemnej, bledoružovej farbe, sa MER Méditerranée IGP Rosé trochu podceňuje, no nič nemôže byť ďalej od pravdy. Z pohára sa vinie krásne letné ovocie, ktoré rozmaznáva nos vôňou zrelých jahôd a malín. Frivolné a mladistvé, s eleganciou, pre ktorú je ružové z juhu Francúzska také preslávené. To v chuti znamená letné ovocie, ako sú jahody, maliny a čerstvé bobule. Príjemne vycibrené, jemné a nádherne suché s pozoruhodnou sviežosťou a jemne dlhým záverom. Vynikajúce na letné popíjanie, s rybou alebo grilovanými pokrmami.

 

Méditerranée je názov pre vína pochádzajúce z veľkej oblasti na juhovýchodnom pobreží Francúzska, ktorá je, čo do rozlohy, zrovnateľná s Provence. Od roku 2009 majú vína zo slnečnej Méditerranée označenie IGP (Indication Géographique Protégée). To znamená, že vinári v tejto oblasti nemusia dodržiavať prísnejšie predpisy AOC, ktoré platia v niektorých častiach Provence. Preto sú takmer všetky vína Méditerranée IGP vyrábané v typickom a svetovo preslávenom provensálskom štýle.

 

Stredomorské hroznové trio

 

Vinice v Méditerranée nájdete na kopcoch a v údolí na úpätí Álp, kde medzi kopcami preteká mnoho riek. Napriek tomu to nie sú tieto rieky, ktoré zásobujú vinice vodou. Réva je vysadená vo vysokej nadmorskej výške, ktorá jej zaisťuje mnoho hodín slnečného svitu, a tak aj optimálne zrenie. Chladné noci sú dôvodom, prečo trvá zrenie tak dlho. Počas dňa sa tejto úlohy ujíma Mistral zo severu a morský vánok z juhu. Na jar a na jeseň tieto vetri pravidelne kolidujú, čím vzniká potrebný dážď, ktorý sa stará o dostatočnú hydratáciu viničov počas vegetačného obdobia. Pre Grenache ponúka Méditerranée perfektnú klímu. V hrozne sa rozvíjajú sladké ovocné vône, ktoré sú dokonale doplnené tónmi zrelého ovocia uctievača slnka – Syrahu. Potom je tu stredomorská odroda par excellence – Cinsault. Tá pochádza z južného Francúzska, kde na ňu ešte stále môžete naraziť. Odrode sa rovnako dobre darí v Španielsku, Kalifornii, Južnej Afrike a Austrálii. Cinsault je známy krásnou, sviežou kyslosťou a lahodnou vôňou malín a jahôd. Všetky tieto tri odrody sa podieľajú na tomto krásnom letnom ružovom.

 

Prečo nakupovať u nás

Doprava ZADARMO nad 40 EUR

Doprava ZADARMO na všetky objednávky nad 40 euro – víno Vám doručíme za deň! 

Garancia vrátenia peňazí

Víno Vám nechutí? Nevadí! Kartón si u Vás vyzdvihneme a vrátime Vám plnú cenu.

Najlepšie ceny na Slovensku

Ak sa Vám podarí nájsť víno z našej týždennej ponuky za lepšiu cenu kdekoľvek na svete, venujeme Vám kartón zadarmo!