La Pinosa 'Seleccion Limitada' Ribera del Duero DO Reserva 2016 Ribera Del Duero

€107,93 –27 %
La Pinosa 'Seleccion Limitada' Ribera del Duero DO Reserva
€107,93 –27 % €77,94 / kartón €12,99 / 1 ks
Skladom (5 kartón)

VIVINO 4.1

Nos je intenzívny, výrazný a komplexný, s množstvom ovocia, sladkého drievka, vanilky, dreva a jemným dymom v pozadí. Tiež na poschodí chuť zrelého ovocia ako sú slivky, čierne čerešne a bobule, ktoré tvoria vyváženú kompozíciu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Toto nádherné autentickej Tempranillo, bolo vyrobené v osemdesiat rokov starom vinárstve a nevytvoril nikto iný ako Juan J. Ayuso. Tento odborník pomáha s výrobou vína niekoľkými španielskym vinárstvom, vrátane ikonického Bodegas Vina Sastre a rovnako prestížneho Abadia de Acon. Jeho meno je skratkou tohto vznešeného, španielskeho, červeného vína, zrejúceho v amerických a francúzskych dubových sudoch a to najmenej po dobu 26 mesiacov. Kým je vínu dovolené opustiť pivnice vinárstva, zreje ešte ďalších 30 mesiacov vo fľaši. Výsledkom je prvotriedny Tempranillo, ktoré je k dispozícii iba ako limitovaná edícia. Každá fľaša skrýva veľkú, komplexnú a zamatovú chuť.

Nos je intenzívny, výrazný a komplexný, s množstvom ovocia, sladkého drievka, vanilky, dreva a jemným dymom v pozadí. Tiež na poschodí chuť zrelého ovocia ako sú slivky, čierne čerešne a bobule, ktoré tvoria vyváženú kompozíciu.

 

Špičková kvalita z ruky majstra.

Pokiaľ niekto pozná silu a kvalitu španielskeho hroznového vína Tempranillo, je to enológ Juan J. Ayuso. Ako konzultant zdieľa svoje znalosti s najprestížnejšími vinárstvami v Ribera del Duero. Pod jeho pozorným dohľadom sa tu vyrábajú vína tej najvyššej kvality. Keď sa v roku 1987 spojili niektorí vinári z vinárskej oblasti pod názvom Viña Buena, pripojil sa k nim rešpektovaný enológ. Cieľom Viña Buena je vyrábať vína podľa tradícií v Ribera del Duero. Vinárstvo uspelo neuveriteľne dobre, čiastočne vďaka špeciálnemu terroiru vedľa rieky Aranda del Duero, kde rastie vinič s priemerným vekom päťdesiatich rokov. Výťažok týchto starých viníc je pozoruhodne vysokej kvality, ale je tiež malý a produkuje vína iba v tých najlepších ročníkoch. Táto kvalita charakterizuje tento La Pinosa „Seleccion Limitada“, ktorý - ako názov napovedá - je k dispozícii iba v limitovanej edícii.

Dodatočné parametre

Kategória: Červené víno
Druh vína: Suché víno
Chuť: Bohaté & Chutné
Krajina: Španielsko
Odroda: Tempranillo
Rok: 2016
Typ farby: Červené víno
Vinárska oblasť: Ribera Del Duero
sada: /la-pinosa--seleccion-limitada--ribera-del-duero-do-reserva-box/
lahev: /la-pinosa--seleccion-limitada--ribera-del-duero-do-reserva/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: