Heritage d’Or Crémant de Bourgogne AOP Brut Bourgogne

€18,99 –10 %
Heritage d’Or Crémant de Bourgogne AOP Brut
€18,99 –10 % €16,99 / ks
Skladom (5 ks)

Žiarivo zlatožltý Crémant de Bourgogne s krásnou vôňou, akú poznáme zo šampanského. Odvážne bublinky šíria vôňu mandlí a čerstvých citrusov, briošky a jemný náznak hrušky. Okrem lahodného pocitu brnenia v ústach je spočiatku citeľná aj chuť čerstvého ovocia. Potom sa objaví intenzívne a zrelé ovocie, elegantná kvetinová a minerálna chuť. Silné, suché, čisté a plné s penou a záverom, ktorý sa nezastaví. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento nádherný Crémant de Bourgogne môže absolútne konkurovať šampanskému. S rovnakou nádhernou vôňou a rovnakým úžasným pocitom v ústach. A, samozrejme, s krásnym perlovým náhrdelníkom z jemných bubliniek. Párty v pohári! Ideálne, keď chcete niečo navyše bez toho, aby ste museli platiť vyššiu cenu. Hoci sa Crémant vyrába rovnakým spôsobom ako šampanské, nemôže niesť chránený názov. Napriek tomu nezistíte rozdiel v chuti, iba vo vašej peňaženke.

Žiarivo zlatožltý Crémant de Bourgogne s krásnou vôňou, akú poznáme zo šampanského. Odvážne bublinky šíria vôňu mandlí a čerstvých citrusov, briošky a jemný náznak hrušky. Okrem lahodného pocitu brnenia v ústach je spočiatku citeľná aj chuť čerstvého ovocia. Potom sa objaví intenzívne a zrelé ovocie, elegantná kvetinová a minerálna chuť. Silné, suché, čisté a plné s penou a záverom, ktorý sa nezastaví. Na zdravie!

Crémant de Bourgogne

Crémant de Bourgogne sa vyrába tradičnou metódou ako Champagne a nachádza sa len asi 80 kilometrov od regiónu Champagne. Používajú sa aj rovnaké odrody, preto sa tieto dve vína často porovnávajú. Francúzske šumivé vína môžu od roku 1975 niesť označenie kvality AOP "Crémant de Bourgogne". Crémant je označenie, ktoré sa môže používať len pre kvalitné šumivé vína, ktoré pochádzajú z oblasti mimo Champagne.

Zvláštna história Burgundska

Špeciálne vína Heritage d'Or rozprávajú rovnako nezvyčajný príbeh Burgundska. A povedzme si úprimne, príbeh je dosť komplikovaný. Burgundsko sa delí na päť regiónov, z ktorých jeden je Mâconnais. Región leží západne od mesta Mâcon a je domovom tohto vína. Týchto päť regiónov sa delí na stovky apelácií a existuje aj klasifikačný systém, ktorý rozlišuje špičkové vína od stolových. Je to dôsledok zložitého dedičského práva v rozdrobenom Burgundsku, ktoré je pozostatkom Francúzskej revolúcie. Dovtedy patrila väčšina vinohradov cirkvi, ale Napoleon ich rozdelil a vydražil jednotlivé línie, takže teraz má jeden vinohrad niekoľko majiteľov. Napríklad 50-hektárovú vinicu Clos de Vouget obhospodaruje 80 majiteľov. Vína všetkých týchto osemdesiatich majiteľov sa môžu líšiť v chuti, pretože v Burgundsku je magickým slovom terroir: jedinečná súhra pôdy, podnebia, polohy vinohradu, znalostí a zručností vinára. Terroir bolo magické slovo pre fragmentáciu, keď mnísi a vinári objavili bohatstvo Burgundska dávno pred stredovekom. Stáročia orby a zavlažovania priniesli Burgundsku poctu a uznanie, ktoré si zaslúži, a terroir zostáva čarovným slovom. Príbeh Burgundska je síce zložitý, ale rozpráva o jedinečných hodnotách, ako sú pôvod, autenticita, tradícia a charakter. A práve to je to, čo vína Heritage d'Or predstavujú a čo milovníci vína tak veľmi oceňujú.

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Druh vína: Šumivé
Chuť: Šumivé & Osviežujúce
Krajina: Francúzsko
Odroda v detaile: Chardonnay, Gamay
Typ farby: Šumivé víno
Vinárska oblasť: Bourgogne
sada: /heritage-d-or-cremant-de-bourgogne-aop-brut-box/
lahev: /heritage-d-or-cremant-de-bourgogne-aop-brut/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: