Finca Santa Bella Sauvignon Blanc 2021 San Juan

Striebro
€9,99 –25 %
Finca Santa Bella Sauvignon Blanc 2021
€9,99 –25 % €7,50 / ks
Skladom (5 ks)

Farba je krásne žlto-zelená. Vo vôni sa prejavujú ovocné tóny hrušiek, zelených jabĺk a sviežeho citrónu. Chuť je mäkká, pružná so sviežou kyslosťou a dotykom exotického ovocia, ako je ananás a papája. Dlhý, svieži záver.

Detailné informácie

Podrobný popis

Lahodne ovocný Sauvignon Blanc z Argentíny. Hrozno pre toto víno rástlo na starostlivo udržiavaných viniciach vinárstva Finca Santa Bella. Hrozno bolo zbierané za optimálnej zrelosti pre vznik toho najlepšieho vína. Hladké víno s lákavým a ovocným charakterom. Na zdravie!

 

Farba je krásne žlto-zelená. Vo vôni sa prejavujú ovocné tóny hrušiek, zelených jabĺk a sviežeho citrónu. Chuť je mäkká, pružná so sviežou kyslosťou a dotykom exotického ovocia, ako je ananás a papája. Dlhý, svieži záver.

 

Finca Santa Bella

 

Vinárstvo sa nachádza v oblasti San Juan. Jedná sa o najvýchodnejšiu vinársku oblasť Argentíny vo výške 650 metrov nad morom. Na etikete vidíme charakteristickú „zvonicu“, ktorá kedysi stála na pozemku, no kvôli rozšíreniu musela byť, bohužiaľ, zbúraná. S ohľadom na priaznivé umiestnenie viníc medzi troma údoliami je tu podnebie vždy dokonalé. Rieka San Juan, ktorá preteká oblasťou, je dôležitým zdrojom zavlažovania a dodáva čistú vodu z Ánd, do údolí Tullum a Pedernal.

 

Eduardo Antonio Casademont

 

Eduardo Antonio Casademont je vo svojej rodnej Argentíne certifikovaným vinárom už od roku 1985. Má viac ako dvadsať rokov skúseností s renomovaných vinárstiev po celej Argentíne a už viac ako 17 rokov pracuje v spoločnosti Finca Santa Bella. Eduardo má možnosť nasledovať svoju túžbu tým, že pracuje v prírodnom prostredí a vyrába remeselné víno. Eduardo verí, že každá fľaša, ktorá opúšťa vinárstvo, prináša kúsok Argentínskej kultúry.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Druh vína: Suché víno
Krajina: Argentína
Obsah alkoholu: 13,5%
Odroda: Sauvignon blanc
Rok: 2021
Strieborná medaila: Catavinum World Wine & Spirits Competition
Typ farby: Biele víno
Vinárska oblasť: San Juan
sada: /finca-santa-bella-sauvignon-blanc-box/
lahev: /finca-santa-bella-sauvignon-blanc/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: