Chateau Canet Minervois AC Blanc Vieilles Vignes 2021 Pays d'Oc

€9,99 / ks
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Žiarivá, svetlá zlato-žlto-zelená farba. Intenzívna a exotická vôňa s Reine Claude, kôstkovicami (broskyňa, marhuľa), jarnými kvetmi, pomarančom, mučenkou a mangom. Plná chuť s explóziou bielych broskýň, citrusov a ananásu, s lahodnou sviežosťou. Rovnako exotické a ovocné ako biele Châteauneuf-du-Pape, ale sviežejšie.

 

Víno je vyrobené metódou Terra Vitis® z miestnych odrôd Roussanne a Bourboulenc, ktoré pochádzajú z najmenej 30-ročných viníc. Výsledkom je lahodne chrumkavé a čisté víno.

Château Canet

 

Château Canet, pôvodná usadlosť z 19. storočia, ktorá sa nachádza v srdci regiónu Languedoc Roussillon, je uznávaná ako jedna z najvýznamnejších domén Minervois. Minervois je malá vinárska oblasť, kde sa pestujú ako dobre známe, tak aj miestne odrody. Vína sa vyrábajú metódou Terra Vitis®, ktorá chráni životné prostredie aj trvanlivosť viníc a okolitej poľnohospodárskej pôdy. Vynikajúci terroir, ktorý je zložený z ílovitej a vápenatej pôdy, teplé stredomorské podnebie a striedajúci sa chladný a teplý vietor, vytvárajú vynikajúce a oceňované vína!

 

Roussanne a Bourboulenc

 

Odroda Roussanne je známa ovocnou, takmer korenistou vôňou a dáva vínu telo. Je náročná na pestovanie, pretože je veľmi citlivá na zlé počasie. Pokiaľ je zber dobrý, používa sa väčšinou do zmesí, známych obzvlášť pre Châteauneuf-du-Pape.

 

Odroda Bourboulenc je menej známa a pestuje sa predovšetkým v Languedoc, Rhône či Châteauneuf a používa sa do bielych vín pre dodanie lahodnosti a sviežosti.

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Druh vína: Suché víno
Krajina: Francúzsko
Obsah alkoholu: 13,5%
Odroda: Bourboulenc, Vermentino, Roussanne, Muscat
Odroda v detaile: Roussanne (50%), Bourboulenc (25%), Vermentino (20%), Muscat (5%).
Rok: 2021
Typ farby: Biele víno
Vinárska oblasť: Pays d'Oc
sada: /chateau-canet-minervois-ac-blanc-vieilles-vignes-box/
lahev: /chateau-canet-minervois-ac-blanc-vieilles-vignes/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: