Casa Safra Gran Reserva - Selección Oro Terra Alta

€10,99 –25 %
Casa Safra Gran Reserva Selección Oro
€10,99 –25 % €8,25 / ks
Skladom (1 ks)

Bujná vôňa zrelého čierneho ovocia a duba. Plná a zamatová chuť s tónmi zrelého červeného ovocia, jahôd, čerešní, karamelu a čokolády. Dlhý záver je plný a ovocný s pikantným nádychom. Zvodnosť v celej svojej kráse!

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto fantastická Gran Reserva bola pôvodne vytvorená pre súkromnú zbierku a ako darček výhradne pre priateľov a rodinu vinára z vinárstva Casa Safra. Tento ročník má výnimočne vysokú úroveň kvality a je dokonca lepší ako predchádzajúce ročníky! Hrozno pochádza z unikátnej malej vinice, ktorá sa nachádza v oblasti Terra Alta.

 

Bujná vôňa zrelého čierneho ovocia a duba. Plná, zamatová chuť s tónmi zrelého červeného ovocia, jahôd, čerešní, karamelu a čokolády. Dlhý záver je plný a ovocný, s pikantným nádychom. Zvodnosť v celej svojej kráse!

 

Terra Alta

 

Terra Alta sa nachádza v najjužnejšej časti vnútrozemia Katalánska. Viac ako tisíc rokov je výroba vína spojená s týmto výnimočným krajom a typickým spôsobom života jeho nespočetných obyvateľov. Kedysi boli všetky vína z oblasti Terra Alta veľmi cenené pre svoju charakteristickú chuť. Aj dnes je pestovanie vína stále úzko späté s touto oblasťou. Vinice, nachádzajúce sa vo výške 400 m n.m., sa rozprestierajú na prírodných terasách rozložených na vápenatých pôdach. Podnebie je stredomorské, s teplými letami, chladnými zimami a s minimálnym množstvom zrážok. Ideálne podnebie na optimálne pestovanie vína je zaručené vysokým potenciálom slnečného svitu počas letných mesiacov.

 

Oblasť Terra Alta

Terra Alta sa nachádza v južnej časti Katalánska. Po viac ako tisíc rokoch je výroba vína spojená s týmto krajom s typickým spôsobom života prevládajúcim v oblasti. Kedysi boli všetky vína z Terra Alta cenené pre ich charakteristickú chuť. Vinice, ktoré sa nachádzajú v nadmorskej výške 400 metrov sa rozprestierajú na prírodných terasách rozložených na vápenitých pôdach. Stredomorské podnebie s teplým letom a nadpriemernou dĺžkou slnečného svitu, chladnými zimami s minimálnym množstvom zrážok je ideálne na pestovanie viniča.

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Druh vína: Suché víno
Chuť: Bohaté & Chutné
Krajina: Španielsko
Odroda: Tempranillo
Odroda v detaile: Cabernet, Garnacha, Mazuelo, Merlot, Tempranillo
Rok: 2014
Typ farby: Červené víno
Vinárska oblasť: Terra Alta
sada: /casa-safra-gran-reserva-seleccion-oro-box/
lahev: /casa-safra-gran-reserva-seleccion-oro/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: