Bodegas Virgen de la Sierra - Albada 'Viñas Viejas' 2020 Calatayud

€14,49 –24 %
Bodegas Virgen de la Sierra Albada 'Viñas Viejas'
€14,49 –24 % €10,99 / ks
Skladom (>5 ks)

Krásna fľaša s rovnako krásnym obsahom. Hrozno tejto typickej rhônskej zmesi pochádza z viníc v Costières de Nîmesv južnom Francúzsku. Vína z tejto oblasti pili už starí Gréci a patria teda medzi najstaršie známe vína na svete. Podľa nášho názoru zmestí aj toto krásne víno do histórie. 
 
Krásne rubínovo červené víno. Vôňa je zvodne jemná s červeným ovocím a bobuľami. Toto chutné a ovocné víno je hodvábne hladké a má mäkké taníny

Detailné informácie

Podrobný popis

Krásna fľaša s rovnako krásnym obsahom. Hrozno tejto typickej rhônskej zmesi pochádza z viníc v Costières de Nîmesv južnom Francúzsku. Vína z tejto oblasti pili už starí Gréci a patria teda medzi najstaršie známe vína na svete. Podľa nášho názoru zmestí aj toto krásne víno do histórie. 
 
 
 
Krásne rubínovo červené víno. Vôňa je zvodne jemná s červeným ovocím a bobuľami. Toto chutné a ovocné víno je hodvábne hladké a má mäkké taníny. 
 
 
 
Vignerons Propriétés Associés 
 
 
Toto nádherné víno pochádza z Vignerons Propriétés Associés, jedného z najdôležitejších vinárstiev v oblasti Rhône. Vinice sa nachádzajú v okolí dediny Nîmes la Romaine. Vína sa vyznačujú geografickou polohou viníc a optimálnymi klimatickými podmienkami tejto oblasti. 
 
 
Costières de Nimes 
 
Costières de Nîmes je najjužnejšia časť vinárskej oblasti Rhône v juhovýchodnom Francúzsku. Vína z tejto oblasti pili už starí Gréci, čo z nich robí jedny z najstarších známych vín na svete. Typický červený Costières de Nîmes vyrobený z klasickej zmesi Rhône je robustný a korenistý a je dokonalým partnerom k miestnym pokrmom. 
 
Terroir 
 
Zatiaľ čo sa terroiry vo väčšine apelácie Rhôny vyznačujú žulovými alebo vápencovými pôdami a výškovými rozdielmi, krajina medzi Nîmes a Stredozemným morom je relatívne plochá a nízko položená. Oblasť sa skladá z nízko položených pozemkov na vápenatých pôdach, ktoré sú ideálne na výrobu vína. Pokiaľ nie sú vysadené vínnou révou, sú tieto pozemky obvykle porastené rozmarínom, levanduľou alebo tymiánom, pretože táto relatívne sypká pôda je chudobná na živiny. Pretože pôda nie je príliš úrodná, réva získava silné korene, ktoré v hĺbke hľadajú vodu a živiny. Vinice s takýmto koreňovým systémom všeobecne produkujú komplexnejšie vína. 

Calatayud sa nachádza na severe Španielska. Táto oblasť má históriu výroby vína staršiu viac ako 2000 rokov. Pestovanie vína tu bolo pravdepodobne predstavené už Rimanmi. Všeobecne sú vína z Calatayudu o niečo sviežejšie a majú nižší obsah alkoholu ako vína zo zvyšku Aragónie. Mnoho vín sa vyrába z Garnachy, ktorá sa žne iba v plnej zrelosti. DO Calatayud sa nachádza asi 87 km juhozápadne od Zaragozy v provincii Aragónie. Na východe hraničí s DO Cariñena a na západe s oblasťou Soria. Vinice sa nachádzajú v nadmorskej výške 550 až 880 metrov a bežia na juh od Sierra de la Virgen. Korene sú pevne uchytené v horských svahoch obklopené bridlicovou a vulkanickou horninou. V roku 1990 získal Calatayud štatút DO a po Cariñene sa táto oblasť stala druhým najväčším producentom kvalitných vín v Aragónsku. Kvalita je často veľmi dobrá, vína z tohto regiónu pravidelne vyhrávajú ceny na medzinárodných vinárskych súťažiach.
 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaša
Druh vína: Suché víno
Chuť: Jemné & Mäkké
Krajina: Španielsko
Obsah alkoholu: 14,5%
Odroda: Garnacha
Robert Parker: 90
Rok: 2020
Typ farby: Červené víno
Vinárska oblasť: Calatayud
sada: /bodegas-virgen-de-la-sierra-albada--vi--as-viejas--box/
lahev: /bodegas-virgen-de-la-sierra-albada--vi--as-viejas-/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: