Alceño 12 Meses DO Jumilla Jumilla
Podrobný popis
Zvodná, zlatom ocenená Španielka
Krásne barikové španielske červené víno. Vyrába sa zo starostlivo vybraného hrozna z najstarších viníc. Tmavočervená farba a intenzívna vôňa zrelého červeného ovocia. Elegantné a plné s tónmi ostružín, korenia a vanilky. Dlhý zvodný záver je ovocný s nádychom vanilky.
Bodegas Pedro Luis Martinez
Bodegas Pedro Luis Martinez sa nachádza v španielskom regióne Jumilla a je v rukách tej istej rodiny už štyri generácie. Od roku 1999 vedie rodinný podnik vinár Juan Miguel García Benítez a naďalej vyrába krásne autentické španielske vína. Vďaka kombinácii modernejších techník s tradičnou výrobou sa vína stali veľmi úspešnými na národnej a medzinárodnej úrovni.
12 mesiacov
Názov znamená 12 mesiacov, pretože víno zrelo 12 mesiacov v sudoch z amerického a francúzskeho duba.
D.O. Jumilla
Jumilla je veľmi teplá náhorná plošina v provincii Murcia. Ročný úhrn zrážok (približne 300 mm) je veľmi nízky, a preto sa tu darí silným plodinám, ako sú olivovníky, mandľovníky a vinič. Tri štvrtiny viníc obklopujú mesto Jumilla. Červené víno tu hrá hlavnú úlohu, najmä odroda Monastrell môže byť zaujímavá a produkuje pôsobivé vína. V minulosti sa metódou "doble paste" vyrábali najmä ťažké červené vína. V súčasnosti sa kladie dôraz na ľahšie vína, zvyčajne v štýle Joven.
Dodatočné parametre
Kategória: | Fľaša |
---|---|
Decanter: | 90 |
Druh vína: | Suché víno |
Chuť: | Bohaté & Chutné |
James Suckling: | 92 |
Krajina: | Španielsko |
Obsah alkoholu: | 14,5% |
Odroda: | Monastrell, Syrah |
Rok: | 2016 |
Typ farby: | Červené víno |
Vinárska oblasť: | Jumilla |
Zlatá medaila: | Berlin Wine Trophy |
sada: | /alce--o-12-meses-do-jumilla-box/ |
lahev: | /alce--o-12-meses-do-jumilla/ |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.